درک شبکه‌های خصوصی مجازی

سرویس و شبکه‌های امن VPN

سرویس‌های VPN می‌توانند دسترسی امن و ارزان برای اتصال از راه دور برای سایت ها ایجاد کنند.

شما با خرید VPN به شبکه امن WAN توسط نرم افزار یا تنظیمات دست پیدا خواهید کرد.

سرویس‌های VPN دسترسی امن و ارزان

شبکه های اختصاصی و مجازی مبتنی بر اینترنت که در سال‌های ۱۹۹۰ با به وجود آمدن ارتباطات مقرون بصرفه با امنیت در اینترنتی ناامن افزایش پیدا کرد و در طول این مسیر VPN ها انگیزه ای برای تکنولوژی امروزه SD-WAN ارائه داده‌اند.

تعریف دقیقی درباره VPN

این تعریف از یک شبکه خصوصی مجازی (VPN) یک شبکه امن را بر روی حمل و نقل شبکه ایجاد می‌کند که امنیت کمتری دارد مانند اینترنت اما VPN امنیت را تامین می‌کند.

سرویس VPNها برای اتصال دو یا چند گره در یک شبکه استفاده می شوند و اغلب برای اتصال دستگاه های مختلفی مانند موبایل و کامپیوتر کاربر فرد به سایت ها یا اتصال سایت ها فیلتر شده استفاده می شوند.

امکان اتصال کاربران به یکدیگر وجود دارد اما مورد استفاده برای آن بسیار محدود است، بنابراین چنین استقراری نادر است که چند کاربر بتوانند با یک VPN براحتی متصل شوند.

یک مورد احتمالی استفاده از اتصال به شبکه است، و در حالیکه امروزه غیر معمول است، احتمالا VPN های دستگاه به شبکه به عنوان اینترنت چیزها (IoT) رشد می کند.

یک مورد استفاده ممکن این است که تجهیزات را به یک شبکه متصل کند و در حالی که امروز غیر معمول است، احتمالاً وجود افزایش در شبکه به شبکه به عنوان اینترنت اشیا (IOT) افزایش خواهد یافت.

شاید شما دیده‌اید که برای اتصال بر روی کامپیوتر خیلی از دوستانتان برای خرید کریو اقدام کرده‌اند که شبکه امن و پرسرعتی می‌باشد.

دسترسی از راه دور VPN ها

برای دسترسی از راه دور VPN ها رایج ترین نوع هستند و به کاربران اجازه دسترسی به منابع شرکت را حتی در زمانی که مستقیما به شبکه شرکتی متصل نیستند می‌دهد تا دسترسی امن به اینترنت داشته باشند.

وی پی ان ها برای دسترسی از راه دور معمولاً اتصالات موقتی بوده و زمانی که کاربران هر کاری را که روی آن کار می‌کنند را تکمیل کرده‌اند، خاموش می‌شوند.

برای اطمینان از حریم خصوصی، یک تونل امن بین نقطه پایانی کاربر مانند لپ‌تاپ، دستگاه تلفن همراه یا کامپیوتر خانگی ایجاد می‌‌کند.

تعیین تماس‌ها برای برخی از سیستم های رمز گذاری شده، رمز عبور، نشانه، شناسایی بیومتریک.

گاهی اوقات نام کاربری و کلمه عبور در نرم‌افزار VPN واقع در روی نقطه پایانی کاربر قرار دارند تا اتصال را به کاربر آسان کنند، اما همیشه نوعی اعتبار سنجی وجود دارد.

این اعتبار سنجی ها نشان دهنده این هستند که شما آیا با خرید اکانت VPN چه مدت زمانی را می‌توانید از اکانت خود استفاده کنید.

مزایای استفاده از VPNها

در راستای پیشرفت استفاده از راه دو- دسترسی به VPN ها این است که مصرف ارائه دهندگان نمی‌توانند به هیچ یک از منابع کاربران بدون توجه به جایی که هستند و بدون یک مدار فیزیکی اختصاصی به آن متصل شوند و پروتکل برای کاربران امن می‌ماند.

تفاوت بین پروتکل SSL و IPSEC در سرویس‌های VPN

بیشتر

VPN ها از راه دور دسترسی بیشتر به IPSec یا لایه سوکت امن (SSL) به منظور ایمن کردن و تونل کردن کاربران به شبکه های مجازی با یک تمایز قابل توجه بین این دو می‌باشند.

VPN های IPSec اجازه می دهد تا کارکنان به تمام منابع شرکت دسترسی داشته باشند، مگر اینکه درحال بررسی سرور باشند.

بنابراین تمام درایوهای مشترک، برنامه ها و سایر دارایی ها قابل مشاهده هستند.

VPN های SSL معمولا اتصال به یک برنامه را به جای کل شبکه داخلی برقرار می کنند.

VPN های SSL به طور فزاینده ای محبوب شده اند، زیرا پروتکل SSL نیاز به منابع محاسبه کمتری دارد و کنترل IT را بیشتر از آنچه کاربران از راه دور می توانند ببینند یا نمی توانند ببینند.

محدود کردن دسترسی به یک مجموعه خاص از برنامه ها می تواند سازمان را در صورت خراب شدن دستگاه کاربر محافظت کند.

مهندسین متخصصی که ما بر روی سرورها قرارداده‌ایم از آنها خواسته‌ایم که با تونل کردن سرورها بر روی پروتکل SSL این امنیت را برای کاربران بوجود بیاورند.

امنیت کاربران ما مانند امنیت برای استفاده خود ما بسیار مهم می‌باشد تا کاربران ما با اطمینان خاطر از سرویسهای فعال ما استفاده کنند.

سرویسهای مختلفی وجود دارند که هیچگاه تضمین به اتصال درست و امن را نمی‌دهند و ما بر این موضوع بسیار تاکید داریم.

شما می‌توانید برای خرید اکانت وی پی ان ام به صفحه اصلی مراجعه و برای خرید اقدام کنید.

نظرات

1 دیدگاه برای “درک شبکه‌های خصوصی مجازی”

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

برای ورود به کانال تلگرام >>>برف نت<<< کلیک کنید